« Back to Print Solutions

Altyapı ve Yapısal Kablolama HizmetleriYapısal kablolama, data ( bakır ve fiber) , ses, Şebeke, UPS ve güvenlik sistemi sinyallerinin düzgün şekilde iletimini sağlamak üzere yapılan ve bu sistemleri tek bir çatı altında toplayarak yönetebilmeye ve gerektiğinde genişletmeye imkan sağlayan bir altyapı çalışmasıdır. Yapısal kablolama ile kurumların en önemli ihtiyaçlarından biri haline gelen veri ve enerji iletiminin, sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi hedeflenmektedir.

Uçtan Uca Altyapı Hizmetleri
Yapısal Kablolama Sistemleri kritik iş uygulamalarının üzerinde çalıştığı network sisteminin en uzun süre kullanılan parçasıdır. Network sistemlerinin kablolama alt yapısı kadar uzun kullanılan başka hiç bir elemanı yoktur. Bu denli önemli olan kablolama alt yapısı kurumların toplam network yatırımlarının %2'sini oluştururken, karşılaştığımız network problemlerinin %80'inin temelinde hatalı tasarlanmış ve uygulanmış kablolama sistemleri tespit edilmiştir.

Yaşanabilecek en ufak bir sorunun büyük zaman kayıplarına ve maddi kayıplara yol açacağını göz önünde bulundurursak yapısal kablolamanın önemi daha açık anlaşılacaktır.

Analiz, Uygulama, Test, Sertifikasyon, Garanti

Keşif ve Projelendirme
Yapısal kablolamada en önemli nokta doğru projelendirilmenin yapılabilmesi ve düzgün ekipmanların kullanılmasıdır. Projelendirme şirketlerin büyüyebileceği de göz önünde bulundurularak, daha sonra istenildiğine, genişlemeye imkân sağlayacak şekilde yapılmalıdır. Düzgün kurulan bir altyapı ile kurumların bu alandaki ihtiyaçları uzun bir süre boyunca karşılanabilir. Artı & Artı teknoloji hizmetleri olarak, sertifikalı ve gerçek proje deneyimine sahip teknik kadrosu ile müşterilerimize keşif ve projelendirme hizmeti sunmaktayız.

Data Center Çözümleri
Artı & Artı olarak, fiziksel altyapı planlama süreçlerinden, Data Center kurulum planlama ve yönetim süreçlerinin tamamına kadar uzman kadrosu ile müşterilerine hizmet vermektedir. Güncel teknolojiye paralel, yüksek verimli ve ölçeklendirilebilir Data Center çözümleri ile sektördeki öncü firmalar arasındadır.
Veri Merkezleri'n de güvenlik, güçlü elektrik, iklimlendirme, güçlü internet alt yapısı , Sistem Odası İzleme, Hassas Kontrollü Klima, Kartlı ve Biometrik Geçiş , Yangına Dayanıklı Mimari Yapı ve Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri , gibi bir çok konuda ileri teknolojileri kullanmanızı sağlamaktayız.

Uygulama ve Servisler
Projelendirme kadar önemli ikinci bir konu da işçiliktir. İşçilik kalitesi kablolama altyapısının kalitesi anlamına da gelmektedir. Çünkü en iyi marka kablolama ürünlerini de kullansanız işçiliğiniz iyi değilse performans beklemeniz yanlış olacaktır. Artı & Artı teknoloji hizmetleri sertifikalı ve uzman kadrosunun network sistemlerine bütünsel bakışı ve tecrübesi ile müşterilerine sorunsuz ve yıllarca kullanabilecekleri yapısal kablolama sistemleri kurmaktayız.
Uygulama süresi içerisinde, olabildiğince müşterinin iş kaybına uğramadan çözümler üretmeye gayret gösteririz. Doğru projeyi, doğru ürün ve zaman planlaması ile yapmak ve sonuçlarını göstermek ana felsefemizdir.
Müşterilerimizin yaşayan network altyapılarında da, oluşan problemlere uzman teknik kadromuzla anında müdahale ederek hızlı çözüm üretmekteyiz.

Test, Sertifikasyon ve Raporlama
Yapısal kablolamanın son aşaması olan Test ve Etiketleme çok titiz bir çalışmadır. Öncelikle her bir hat, müşteri ile de mutabık kalınarak standartlar doğrultusunda kodlanarak etiketlendirilir. Gelişmiş test ölçüm cihazları ile EIA/TIA standartlarına uygun olarak test edilmektedir. Bu testler sonucu, uygun sonlandırılmayan veya kopuk ya da hasarlı olan kablolar tespit edilir ve gerekli düzeltmeler yapılmaktadır. Tüm uçların test sonuçları pozitif çıkana kadar bu işleme devam edilir. Test sonuçları bilgisayar ortamına aktarılarak bir kopyası müşterilerimize sunulmaktadır.

Sistem Performans Garanti Belgesi
Firmamız AMP, HCS, LEGRAND, DİGİTUS markalarının sertifikalı ve yetkili kurucusudur. Standartlara uygun olarak hazırlanan ve ölçüm sonuçları tamamlanan projenin tüm verileri tarafımızdan toparlanarak üretici firmaya gönderilmektedir. Üretici firmanın veriler üzerinde yapacağı incelemeler ve tetkikler sonucu sistemlere markaya bağlı olarak 25 yıl ya da ömür boyu “Sistem Performans Garanti Belgesi” vermekteyiz. Bu belgeye sahip sistemler, üretici firma tarafından da teknolojik olarak garanti altına alınmış olur.

Yapısal Kablolama Ürün ve Ekipmanları
Firmamız AMP, HCS, LEGRAND, DİĞİTUS, ESTAP, LANDE, ASRACK, DLX markalarının yetkili ürün tedarikçisi ve sertifikalı kurucusudur.

Tedarikini sağladığımız markaların tüm ürünleri endüstri standartlarına uygun, bağımsız laboratuvarlarca test edilerek sertifikalandırılmış ürünlerdir.

Bakır Kablolama
Cat5e, Cat6, Cat6a, Cat7 Bakır UTP ve FTP kablolar, Standart, modüler ve eğik Patch Paneller, UTP ve FTP olarak Moduler Keystone jack ve prizler, 30 CM ile 20 Metre arasında değişik boy ve kategorilerde Patch Kablolar

Fiber Optik
Multi mode OM1, OM2, OM3, OM4 ve Single mode kablolar, fiber optik Patch Paneller, Pig tail, kaset vb. sonlandırma ekipmanları, Fiber Optik Patch kablolar

UPS ve Şebeke
NYM Antigron kablolar, NYMHV TTR kablolar, W-Otomat sigortalar, Kaçak akım kesiciler, Pano ve sigorta kutuları ile priz grupları

Rack Kabinet
Data Center ve Server kabinleri (26U, 36U, 42U, 44U, 46U), Kablolama ve aktif cihaz kabinetleri, Kat dağıtım kabinetleri ve Duvar tipi dağıtım kabinetleri

Kablo Kanalı
Legrand ve DLX markaların UL94V0M1 ve DİELEKTRİK standartlarında değişik boyutlardaki kanallar (50x100, 50x102 vb.), Balık Sırtı Kanallar, PVC, PVS kaplı Çelik ve Galvenizli Çelik spiraller, Ofis priz grubu blok sistemleri