« Back to Print Solutions

Profesyonel HizmetlerBT hizmetlerinizle ilgili tüm süreçlerinizi güvenle bize teslim edebilirsiniz!

Azur Bilişim profesyonel hizmetler kapsamında tüm bilgi teknolojileri alanındaki ihtiyaçlarınızı sağladığımız hizmetler bütünü ile tek bir noktadan yönetiyoruz. Bilgi teknolojileri alanında uzman, deneyimli ve sertifikalı ekibimiz ile Türkiye çapında faaliyet göstermekteyiz. Yüksek müşteri memnuniyetini sağlamak ve sürdürebilmek için tüm iş süreçlerimizi kalite standartları çerçevesinde, ITIL bazlı servis yönetimi ve güçlü bir teknolojik altyapı ile destekliyoruz.

Azur Bilişim müşterilerine, geçmişte kazanmış olduğu tecrübelerini yeni teknolojiler ile birleştirip uçtan uca BT Projeleri hazırlayarak sunmakta ve hayata geçirmektedir. Geniş yelpazedeki teknik uzman kadromuz ile HP ve Microsoft sertifikalı mühendislerimiz sayesinde müşterilerimizin tüm BT projelerinde ihtiyaçları olan insan kaynağı ve servis desteği sağlayarak aşağıdaki alanlarda profesyonel hizmetler sunmaktadır.

Profesyonel hizmetler kapsamında sağlanan hizmetleri bir bütün halinde veya kendi hizmet servis paketlerinizi oluşturarak ihtiyaçlarınıza göre şekillendirebiliriz.

Türkiye’nin 7 Bölge ve 81 İlinde aynı hizmet kalitesi

YÖNETİLEN HİZMETLER
Müşterilerimize standart hizmetlerin yanı sıra, ihtiyaçlarına yönelik altyapılarına uygun bir modele dayanan yönetilen hizmet de sunuyoruz. Bilgi teknolojileri alt yapı yönetim sorumluluğunu üzerimize alarak müşterilerimizin kendi ana faaliyet alanlarına odaklanmasını sağlıyoruz.
Çağrı Yönetimi
Yardım Masası Yönetimi
Servis Yönetim Hizmetleri
Dış Kaynak Yönetim Hizmetleri
Envanter Yönetimi

SERVİS HİZMETLERİ
Azur Bilişim büyük ve orta ölçekli organizasyonların, BT altyapılarının planlanması, yapılandırılması ve yönetimi ile ilgili uçtan uca servis hizmeti vermektedir. BT alt yapılarının daha etkili kullanılmasını sağlamak ve operasyonel verimliliğe katkıta bulunmaktadır. Tüm uzmanlık alanlarımızla ilgili danışmanlık hizmetleri sağlayarak müşteri ihtiyaçlarına uygun idael çözümleri sağlıyoruz.

Profesyonel Servis Hizmetleri ile müşterilerimizin yeni bilgi teknolojilerini kullanarak, iş süreçlerinin hızlandırılması ve verimliliklerinin arttırılması hedeflenmektedir.
Proje Yönetim Hizmetleri
Danışmanlık Hizmetleri
Kurulum Hizleri
Sistem Analizi (Site Survey)
Ağ Tasarımı & Mühendislik Hizmetleri

ÜRETİCİ GARANTİ HİZMETLERİ
Azur Bilişim sahip olduğu HP ServiceOne Expert parner yetkinliği ile HP’nin tüm kurumsal seviye ürün gruplarına servis hizmet verebilmektedir. HP markalı ürünlere tüm Türkiye’de Servis Merkezi Ağıyla, 7 bölgede ve 81 ilde HP adına garanti hizmetleri vermektedir.
Çağrı Merkezi
Arızalı Ürün Lojistik Hizmetleri
Bakım-Onarım
Garanti Dahili / Harici Hizmetler
Müşteri Yerinde Onarım Hizmetleri
Müşteri Bilgilendirme
Raporlama

BAKIM, DESTEK HİZMETLERİ VE KONTRAT YÖNETİMİ
Azur Bilişim ile Profesyonel Destek Anlaşması imzalayarak riskli gördüğünüz BT alanlarınız ve marka bağımsız tüm ürünleriniz için, profesyonel ve sertifikalı mühendislerimiz sayesinde, sizlere kurumsal çözümler üretir.
Bölgesel 7x24 Destek Hizmetleri
Depolama & Lojistik Hizmetler
Envanter Yönetimi
Ekleme & Çıkarma Hizmetleri (IMACD)
Kurulum Hizmetleri
Taşınma Hizmetleri
Onarım & Güncelleme Hizmetleri
Teknik Destek Hizmetleri
Acil Müdehale
Yazılım Güncelleme
İşletim Sistemi Destek Hizmetleri

ALT YAPI HİZMETLERİ
Azur Bilişim teknoloji hizmetleri sertifikalı ve uzman kadrosunun network sistemlerine bütünsel bakışı ve tecrübesi ile müşterilerine sorunsuz ve yıllarca kullanabilecekleri yapısal kablolama sistemleri kurmaktayız.
Alt yapı Yenileme Hizmetleri
Düzenleme Hizmetleri
Alt Yapı Bakım-Onarım Hizmetleri

Geniş Yelpazade Ürün Desteği
Her biri ayrı uzmanlık gerektiren tüm ürün grupları ve uygulamalarda Profesyonel Destek Hizmetlerinizi Türkieye’nin 81 ilinde sizlere sağlayabilmenin gururunu taşımaktayız. Marka bağımsız tüm PC, Notebook, Monitor, Printer, Server, Storage, Autoloader ve Network ürünlerine bakım ve onarım hizmetleri sunabilmekteyiz.

Kritik Uygulamalara Sınırsız Destek
Server, Storage, Autoloader, Network ve Altyapı gibi tüm sistemin çalışmasını etkileyen kritik problemlerde mesai saati gözetmeksizin 7/24 destek ve monitoring hizmeti verebilmekteyiz. Bu sebeple kritik ürünlerinizin izlenmesi ve yönetim hizmetlerini güvenle bizden talep edebilir, katma değerli ve sınırsız hizmet desteğimiz sayesinde risklerimizi minimuma indirebilirsiniz.

Periyodik Bakımlar
Tüm BT Sistemlerinizin kesintisiz çalışmasını için koruyucu önlemlerinin alınmasını sağlayabilmekte, sizler ile birlikte belirlediğimiz düzenli periyotlarda ve zaman dilimlerinde, tüm marka bağımsız ürünlerinize bakım hizmetlerini verebilmekteyiz. Bunun neticesinde, anlaşma süresince ürünlerinizin arıza adetlerini azaltmakta, donanım risklerinizi minimuma idirmekte ve yaşayabileceğiniz kesinti sürelerinizi ortadan kaldırabilmekteyiz.

Envanter Yönetimi
Profesyonel Destek Anlaşması imzalayarak hizmet verdiğimiz müşterilerimizin genel olarak yazılım ve donanım envanterlerini güncellemekte, garanti durumlarını kontrol etmekte, yetkililere raporlamakta ve servis iş akışlarına göre yönetimlerini sağlamaktayız. Azur Bilişim olarak, asıl uzamanlık alanlarımızdan birisi olan Envanter Yönetim yazılımımız AssetPlus hakkında müşterilerimize sağladığımız artılar hakkında bilgilendirme ve sunumlar yapmaktayız. Bu sayede, müşterilerimizin BT veya harici tüm sahip olduğu envanterlerinin yönetiminin nasıl yapılabileceğini aktarmakta, eğitimlerini vermekte ve ihtiyaç duyulması halinde sistemlerine entegre ederek müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarabilmekteyiz.

Konsinye Cihaz Temini
Azur Bilişim Profesyonel Destek Anlaşmaları kapsamında, müşterilerimizden gelebilecek taleplere bağlı olarak kritik donanımları için tüm Türkiye’deki servis merkezlerimizde konsinye ürünler konumlandırabilmekteyiz. Riskin gerçekleşip donanım arızası meydana gelmesi durumunda, sorun giderilinceye kadar hizmet kesintisini minimuma indirecek şekilde konsinye ürünler arızalı olanların yerlerine Azur Bilişim tarafından anlaşma kapsamında konumlandırılarak değiştirilir. Bu sayede, Müşterimizin ihtiyacı olan SLA seviyesine göre kritik ürünlerine Bölgesel Destek Merkezlerimizde profesyonel ve sertikalı uzaman mühendislerimiz vasıtasıyla kaliteli hizmet sunabilmekte, konsinye ürünler ile operasyonları desteklenerek servis ihtiyaçları maksimum seviyede karşılanmaktadır.

Raporlama
Destek Anlaşması imzalanmış olan müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerin aylık düzenli olarak raporlamaları yapılmakta ve memnuniyetleri düzenli olarak gözlemlenmektedir. Bu raporlar kapsamında tüm ürünlerinin servis akışları, verilen servislerinin detayları, güncel durum ve lokasyon bilgileri uzmanlarımız tarafından yetkililere standart olarak sunulmaktadır. Bu sayede bizi tercih eden müşterilerimizin tüm servis süreçleri detaylı olarak kendilerine raporlanmakta, verilen dönemsel raporlarla servis kalitesi ve durumu sorgulanabilmektedir.

Garanti Paketleri ile Garanti Uzatılması
Müşterilerimiz tüm Türkiye’de HP Care Pack Paketleri veya Kontrat Anlaşmaları sayesinde 7x24 süreyle 6 saatte çözüm garantisi, 4 saatte müdahale, ertesi iş günü yerinde servis, saat mertebesinde onarım taahhütleri, önceden arıza tespit gibi alternatifli seçeneklerden operasyonuna uygun olanı seçebilmekte ve olası riskleri en aza indirgeyebilmektedir. HP harici ürünlerde de, farklı seçeneklerde Multivendor olarak Profesyonel Destek Anlaşma Hizmetleri tarafımızdan sağlanabilmektedir. Bu sayede hem müşterilerimize tüm ürün grupları için donanımlarının marka bağımsız olarak garanti uzatılması hizmetlerini verebilmekte hem de uzatılan garantileri kapsamında ihtiyacı olan garanti servislerini yönetilmektedir.

Bölgesel Destek Hizmetleri
Azur Bilişim olarak Türkiye’nin 81 ilinde Bölgesel Servis Destek Ağıyla HP adına kendi servis merkezlerinde ya da yerinde garantili servis hizmetlerini HP ServiceOne Partner Expert olarak verebilmektedir. Marka bağımsız tüm ürünlere de ticari ürün seviyesinde donanım ve yazılım olarak hizmet ve çözüm üretebilmektedir. Bu hizmetlere ilave olarak sadece donanım ve yazılım olarak değil, tüm müşteri ürünlerinin birlikte hazırlanan imajlar ile kurulumu, etiketlenmesi, bölge ve şubelerine gönderilerek eskileri ile değiştirilmesi ve bilgilerinin aktarılarak desteğinin verilmesi hizmetlerini güvenle sunabilmektedir.